Biržų „Saulės“ gimnazija
Vytauto g. 32, Biržai LT-41140
Įstaigos kodas 190546110
Tel/faks.: 8 450 37987

birzusaule@gmail.com

Choras  „Solis ortus“ Lietuvos Šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos“

Nepabuvusiems, neišgirdusiems, nepamačiusiems, ko gero sunku įsivaizduoti galingą dvidešimties tūkstančių dalyvių choro skambesį, kai vienu metu susilieja dainuojančių ir klausančių širdys, kai jos pulsuoja vienu ritmu ir emocija pakelia visus virš kasdienybės…

Visa tai galite pamatyti Dainų šventėje, kurios programą sudaro šios pamatinės dalys: Folkloro diena, Ansamblių vakaras, Šokių diena, Šventės programą papildo Teatro diena, Liaudies meno paroda, nacionalinio instrumento – kanklių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai ir paradai, profesionaliosios kūrybos renginiai, emocingos ir spalvingos šventės dalyvių eitynės. Šventę vainikuoja Dainų diena, į vieną milžinišką chorą suburianti tūkstančius dainininkų.

Toje šventėje, kuri buvo skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti ir pavadinta ji buvo „Vardan tos“ ,dalyvavome ir mes – choras „Solis ortus“ iš Biržų „Saulės“ gimnazijos. Kadangi buvome pasiruošę labai gerai, laimėję konkursą- atranką, visas 10 dainų išmokę mintinai, tai ir jautėmės puikiai ir dainavome skambiai ir stovėjome tarp pačių stipriausių Lietuvos chorų. Net 40 choristų ir 3 studentai, buvę choristai buvome visi kaip vienas, degėme meile dainai, Lietuvai, šalia stovinčiam ir iš visos širdies giedančiam „Lietuva, Tėvyne mūsų“. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje.

Muzikos mokytoja metodininkė Danguolė Kazakevičienė

Šiandien yra:

Šiandien vardadienius švenčia:

Facebook:

Orai dabar:

Orai Biržuose

Naujienų archyvas:

Reklama:

Lietuvai 100

Sveikatos tinklas

Panevėžio kolegija

KTU Panevėžys

© 2011. Biržų „Saulės“ gimnazija
Įgyvendino: EPages | Internetinis dizainas