Biržų „Saulės“ gimnazija
Vytauto g. 32, Biržai LT-41140
Įstaigos kodas 190546110
Tel/faks.: 8 450 37987

birzusaule@gmail.com

Edukacinė išvyka į Šiaurės Vokietiją

Birželio 6 – 10 dienomis vokiečių kalbą besimokantys mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo vokiečių kalbos žinias dalyvaudami edukacinėje išvykoje į Šiaurės Vokietiją.
Pirmiausia aplankėme Riugeno salą, garsėjančią nuostabia gamta, prabangiais kurortais ir jūros pakrante besidriekiančiomis kalkakmenio uolomis, susiformavusiomis maždaug prieš 80 mln. metų. Aplankėme Jasmundo nacionalinį parką, kuris dėl gamtos grožio bei vaizdingų baltų skardžių įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Nuo apžvalgos aikštelės pasigrožėjome 118 metrų ilgio uolėtu skardžiu į jūrą, vadinamu „Karaliaus sostu“, kuriame, kaip teigia istoriniai šaltiniai, sėdėjo švedų karalius, stebintis jūroje vykusį švedų ir vokiečių laivynų mūšį.
Antrą dieną Vokietijoje pradėjome trumpa ekskursija po Hanzos miestą Štralzundą, kuris garsėja plytinės gotikos architektūra ir yra saugomas UNESCO. Pasivaikščiojome po senamiestį, apžiūrėjome Šv. Marijos, Šv. Mikalojaus bei Šv. Jokūbo bažnyčias, grožėjomės senaisiais miestiečių namais ir miesto rotuše, kuri laikoma vienu seniausių ir gražiausių architektūros paminklų. Po to apsilankėme Okeanijos muziejųje, kuriame yra 45 įvairaus dydžio akvariumai. Jis išsiskiria ir lenktu akvariumu, kur žuvys plaukioja lankytojams iš šonų ir virš galvų, bei didžiausiu 2,6 mln. litrų talpos Šiaurės jūros vandens akvariumu, turinčiu 30 centimetrų storio stiklus. Po to vykome į buvusią Hanzos sąjungos sostinę ir vieną seniausių Vokietijos miestų – Liubeką. Vandens apsuptas senamiestis, išsaugojęs 1000 metų gyvavimo istoriją yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pasivaikščiojome po senamiestį, praėjome pro istorinius Holstentor miesto vartus, apžiūrėjome įspūdingas bažnyčias, Liubeko rotušę, kuri yra viena gražiausių Vokietijoje, grožėjomės miesto katedra. Taip pat aplankėme seniausią marcipanų parduotuvę – muziejų Niederegger, dėl kurios Liubekas dar vadinamas „marcipanų sostine“.
Trečią dieną pramogavome Hansa atrakcionų parke, kur veiklos užteko visiems: įvairiausi atrakcionai, amerikietiški kalneliai, nusileidimai vandens kriokliais, poilsis gražiai apsodintuose Hansa parko soduose, pasivažinėjimas traukinuku, įvairūs šou…

Vokiečių kalbos mokytoja Žaneta Šležienė

Šiandien yra:

Šiandien vardadienius švenčia:

Facebook:

Orai dabar:

Orai Biržuose

Naujienų archyvas:

Reklama:

Lietuvai 100

Sveikatos tinklas

Panevėžio kolegija

KTU Panevėžys

© 2011. Biržų „Saulės“ gimnazija
Įgyvendino: EPages | Internetinis dizainas