Biržų „Saulės“ gimnazija
Vytauto g. 32, Biržai LT-41140
Įstaigos kodas 190546110
Tel/faks.: 8 450 37987

birzusaule@gmail.com

Rugsėjo 23-ioji

Rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido aukų paminėjimo dieną – TUC iniciatyva Biržų ,,Saulės“ gimnazijos 2a, 1b ir 1c klasės mokiniai dalyvavo pilietinėje  akcijoje ,,Atminties kelias“.

Ruošdamiesi šiam renginiui mokiniai pasidomėjo žydų tautybės vaikais, kurie mokėsi mūsų mokykloje. Sudarėme žydiškų pavardžių sąrašus, bandėme nustatyti koks likimas juos ištiko. Ieškojome ar šie žmonės yra paminėti knygoje „Žydai Lietuvos žemėlapyje. Biržai“. Patikrinome ir sąrašus, kuriuos radome Jeruzalės Yad Vashem muziejaus internetiniame puslapyje. Dailės mokytoja Daiva Zalogienė padėjo mokiniams parinkti lauko akmenėlių, ant kurių užrašėme Biržuose gyvenusių ir žuvusių žydų vardus. Šiuos akmeniss, kaip atmintį apie nužudytus, padėjome masinėje žydų žūties vietoje Pakamponyse. Kiekvienas moksleivis perskaitė pavardes        : dažniausiai tai buvo šeimos su įvairaus amžiaus vaikais. Taip įsijungėme į akciją ,,Vardai“.

   Akciją pradėjome nuo mokyklos, bandydami įsivaizduoti, kad dabar 1941 metų birželis… Visi laukia vasaros atostogų… Ir niekas dar nejaučia baisios negandos. Praėjome senamiesčio gatvelėmis, stabtelėjome prie buvusių žydų geto vartų, sinagogos, žydų senelių prieglaudos, mokyklos. Keliu link Astravo užklupo lietus, tačiau kelio atgal jau nebuvo… kaip ir tada 1941 m. rugpjūty….

Visi susimąstėme koks trapus žmogaus gyvenimas: kad kiekvienas čia žuvęs žmogus turėjo savo vardą, svajones, viltis…

2016  09  28                                 TUC koordinatorė:  Virginija Kalninienė

 

 

213

Šiandien yra:

Šiandien vardadienius švenčia:

Facebook:

Orai dabar:

Orai Biržuose

Naujienų archyvas:

Reklama:

Lietuvai 100

Sveikatos tinklas

Panevėžio kolegija

KTU Panevėžys

© 2011. Biržų „Saulės“ gimnazija
Įgyvendino: EPages | Internetinis dizainas